Warzywa w każdej postaci

Każdy rodzic doskonale wie, jak trudno przekonać dziecko do jedzenia warzyw. Na wielu forach internetowych można znaleźć mnóstwo porad, jak przemycić, chociażby minimalne porcje tych produktów w codziennych posiłkach. Z pomocą przychodzi rynek produktów mrożonych i suszonych, oferujący całą gamę różnorodnych warzyw w ciekawej formie.

Oferta warzyw dla każdego

Na rynku standardem są już warzywa mrożone. Które można kupić już pokrojone w kostki, gotowe do wrzucenia do zupy czy innego dania. Jest to świetne rozwiązanie oszczędzające przede wszystkim czas. Dodatkowo takie warzywa może ugotować niemal każdy, nie tylko mistrz gastronomii.

Względną nowością są natomiast suszone warzywa, które sprawdzą się świetnie w wielu potrawach. Mogą być używane jako dodatek, ale również jako samodzielne danie.

Do czego suszone warzywa?

Wiele osób nie wie, jak mogłoby wykorzystać suszone warzywa w swojej kuchni. Z pomocą przychodzi szereg porad i blogów kulinarnych, które prezentują ciekawe, czasem nowatorskie zastosowania zwykłych produktów spożywczych.

Suszone warzywa świetnie sprawdzą się przede wszystkim jako dodatek do zup, farszy, sosów. Można z nich zrobić kostki rosołowe, które będą miały tylko naturalny skład, bez sztucznych barwników i ulepszaczy.

Potrawy z wykorzystaniem suszonych warzyw są o wiele bardziej aromatyczne, a przy okazji dostarczają tyle samo wartości odżywczych, co warzywa surowe.Wrzucenie warzyw w takiej formie do sosu umknie uwadze nawet najbardziej dociekliwego dziecięcego detektywa.

Jakość przede wszystkim

Produkty, które są przeznaczone dla dzieci, muszą być najwyższej jakości. Nie ma tutaj miejsca na eksperymenty i podejrzane dodatki chemiczne. Warto więc sięgać po polskie mieszanki, od sprawdzonych, certyfikowanych dostawców.

Suszone warzywa dobrej jakości są odpowiednio selekcjonowane oraz przygotowywane do wysyłki, w taki sposób, aby uniknąć obniżenia wartości warzyw. Warzywa są również uprawniane ekologicznie, na specjalnie do tego przygotowanych gospodarstwach. Opakowania są zazwyczaj papierowe lub wielokrotnego użytku, tak aby ograniczyć produkcję odpadów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Suszarnicza Spółka OGRODNIK S.A..