Catering dietetyczny? Czemu nie!

Catering dietetyczny, inaczej zwany dietą pudełkową, to ostatnio bardzo gorący temat. Coraz więcej osób przekonuje się, że takie rozwiązanie to zdecydowanie lepsza opcja niż niezdrowe fast-foody. Jakie zalety ma dieta pudełkowa?

W większości większych miast istnieją już firmy proponujące klientom dietę pudełkową, catering dietetyczny w Bydgoszczy również funkcjonuje i cieszy się sporą popularnością.

Dla kogo przeznaczona jest dieta pudełkowa?

Z usług cateringu dietetycznego korzystają nie tylko sportowcy, którzy muszą utrzymać ścisłą dietę czy osoby, które chcą schudnąć, ale także wszyscy ci, którzy w codziennym biegu i ciągłej pracy nie mają czasu na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków. Taka opcja to naprawdę o wiele lepsze rozwiązanie niż fast-foody zjedzone mimochodem w drodze do pracy.

Zalety cateringu dietetycznego

Zaletą usługi cateringu dietetycznego jest fakt, że nie musimy już sami martwić o się dokładne wyliczanie kalorii. Docenią to osoby przebywające na diecie i dbające o swoją sylwetkę. Jedyne, co mamy robić, to każdego dnia spożywać jedynie to, co dostaniemy w ramach diety pudełkowej. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest ogromna oszczędność czasu, jaką musielibyśmy przeznaczyć na samodzielne przygotowanie posiłku. Zaoszczędzony czas możemy spożytkować np. na ciekawe zajęcia z rodziną, mając pewność, że spożywane posiłki są pełnowartościowe i zdrowe dla naszego organizmu.

Wady cateringu dietetycznego

Czy tak wygodne rozwiązanie może mieć jakieś wady? Za wadę niektórzy uznają np. stosunkowo wysoką cenę. Jednak warto pamiętać, że przyrządzanie posiłku w domu także ma swoją cenę, a doliczając do tego czas, dojdziemy do wniosku, że dieta pudełkowa to doskonałe rozwiązanie.

Co z alergikami?

Jeżeli chcemy skorzystać z cateringu dietetycznego, ale mamy alergię na jakieś produkty, nic straconego! Wystarczy, że skonsultujemy się z dietetykiem, który dobierze odpowiednie menu pozbawione alergenów. W ten sposób nie musimy zastanawiać się nad tym z każdym posiłkiem, możemy mieć pewność, że dostarczone pod nasze drzwi posiłki alergenów nie zawierają i są dla nas bezpieczne.

Czy dieta pudełkowa działa?

Jeżeli decydujemy się na catering dietetyczny, bo chcemy schudnąć, musimy pamiętać, że nic nie dzieje się samoistnie. Owszem, stosując dietę, którą wcześniej skonsultujemy z dietetykiem z pewnością zadziała, jednak musimy mieć świadomość tego, że dostarczone posiłki są jedynymi posiłkami w ciągu dnia. Jeżeli pomiędzy nimi będziemy podjadać, efekt nie zostanie osiągnięty.