Jakie funkcje posiadają miksery planetarne?

Nowoczesne miksery planetarne posiadają bardzo wiele ciekawych funkcji, które mogą znacząco ułatwić gotowanie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dokładnie zapoznać się z najbardziej przydatnymi funkcjami na które warto zwrócić uwagę wybierając nowy sprzęt.

Zagniatanie ciasta

Podstawową funkcjonalnością mikserów planetarnych jest oczywiście zagniatanie ciasta. Nowoczesne urządzenia bardzo dobrze radzą sobie nawet z bardzo gęstym i mocno klejącym ciastem. Domowe miksery planetarne mogą pomóc w przygotowaniu wyśmienitej masy na naleśniki albo wymieszać różnorodne składniki na tartę albo biszkopt.

Słabsze modele niestety nie zawsze poradzą sobie z zagnieceniem dość gęstego ciasta drożdżowego albo masy chlebowej z zakwasem. Aby poradzić sobie z tym zadaniem warto rozejrzeć się za sprzętem wyposażonym w specjalne mieszadło, które z wyglądu przypomina skręcony hak. Warto wybrać także mikser o większej mocy, który poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami.

Ubijanie piany i kremów

Profesjonalne miksery planetarne bardzo dobrze radzą sobie również z ubijaniem piany i delikatnych kremów na ciasta. W dzisiejszych czasach praktycznie do większości urządzeń można dokupić specjalne trzepaczki, dzięki którym przygotowanie piany zajmie dosłownie kilka sekund.

Ręczne ubicie śmietany na gładki krem zajmuje sporo czasu i trzeba oczywiście nieźle się napracować. Dodatkowa funkcja ubijania przypadnie do gustu również tym osobom, które chcą przygotować własnej roboty sosy i majonezy. Dobry mikser planetarny jest w stanie wszystkie składniku dokładnie utrzeć na puszystą masę.

Funkcja mieszania

Jednym z podstawowych zadań nowoczesnych mikserów planetarnych jest również mieszanie. W tradycyjnych mikserach końcówki kręcą się jedynie w jedną stronę. Przy takim mieszaniu ciasto zostanie dokładnie rozmieszczone w środku misy, ale niestety część składników może osiadać na ściankach danego pojemnika. W mikserach planetarnych mieszadła obracają się dodatkowo wokół własnej osi, dzięki czemu wszystkie składniki są zbierane.

Dzięki funkcji mieszania można przygotować smaczne i pożywne farsze albo aromatyczne sosy do makaronu. Na rynku dostępne są specjalne miksery planetarne, dzięki którym można przygotować również rewelacyjne zupy.

Miksery planetarne znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.