Profesjonalny grill kontaktowy – jak będzie wyglądał?

Dobrej jakości grill kontaktowy na pewno świetnie się sprawdzi w różnego rodzaju punktach gastronomicznych. Pytanie jednak jak go wybrać, aby był naprawdę dobrej jakości? Otóż poniżej zostaną przedstawione najważniejsze cechy profesjonalnych grillów kontaktowych.

1) odpowiednia budowa

Przede wszystkim warto tu trochę powiedzieć o tym, jak będzie właśnie zbudowany taki naprawdę profesjonalny grill kontaktowy. Otóż na pewno obudowa powinna być wykonana ze stali nierdzewnej. Dzięki temu przede wszystkim zapewniony jest odpowiedni poziom higieny i czystości takiego grilla.

Dalej powierzchnia robocza powinna być z grubego dość żeliwa, co w równy sposób przekaże energię cieplną na potrawę. warto dopytać także, z czego wykonana jest powłoka znajdująca się na płytach grzewczych – generalnie bowiem, jeśli jest ona dobra, to jej obecność znacząco redukuje ilość wszelkich przypaleń.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że te naprawdę profesjonalne grille kontaktowe będą miały ranty przednie i boczne, które znacząco usprawniają pracę. Ważna jest także obecność profesjonalnego termostatu, za pomocą którego ustawiamy interesującą nas temperaturę.

2) dobrej jakości firma

Co jest jeszcze istotne w tym zakresie to fakt, że takie grille kontaktowe, jakie chcemy kupić, powinny mieć zasadniczo naprawdę dobrą firmę. Przede wszystkich chodzi tu zaś o to, aby ich producent zapewniał odpowiednią gwarancję oraz możliwość naprawy i serwisowania.

Warto generalnie poczytać opinie i komentarze na temat poszczególnych urządzeń różnych firm – wiadomo, nie będzie to najbardziej obiektywne źródło informacji, niemniej jednak powtarzające się różne negatywne opinie powinny nam dać nieco do myślenia.

3) dostosowanie do charakteru firmy

Pod koniec trzeba jeszcze powiedzieć, że w zasadzie to najważniejsze jest, aby dany grill kontaktowy dopasować do potrzeb i możliwości prowadzonego przez siebie punktu gastronomicznego.

Czasem bowiem jest tak, że różne osoby kupują grill o parametrach zupełnie nie takich, jakie potrzebują i narzekają, że w zasadzie to nie był dobry zakup a grill jest beznadziejny. Częstym błędem jest też kupowanie grilla, który się najzwyczajniej w świecie w ogóle nie mieści do danych warunków.

Grille kontaktowe dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl