Zdrowe odżywianie

Coraz większą uwagę przykładamy do tego co jemy. Wzrasta świadomość społeczna, dlatego spożywamy dużo warzyw, owoców, zdrowych tłuszczy. Dzięki zdrowemu żywieniu możemy cieszyć się dłużej dobrym zdrowiem oraz kondycją. Zatem co warto jeść, a czego unikać?

Granity napoje, koktajle i smoothie

Podstawą zbilansowanej diety jest dostarczanie organizmowi wszystkich potrzebnych składników. Są to zarówno tłuszcze, węglowodany, ale też witaminy i minerały. I właśnie witaminy wpływają na kondycję naszej skóry, włosów, paznokci. Zamiast kanapek z serem warto na śniadanie zjeść zdrowy koktajl owocowy lub owocowo-warzywny. Obecnie dużą popularnością cieszą się mrożone napoje z owoców. Możemy je spożywać zarówno na śniadanie lub jako zdrowy deser. Sorbet do picia jest dobrą opcją jako drugie śniadanie lub podwieczorek. Takie posiłki są nie tylko zdrowe, ale także nawadniają nasz organizm. Mrożone napoje są świetną propozycją szczególnie latem, gdy panują upały. Możemy je wykonać samodzielnie w domowym zaciszu.

Jak zdrowo jeść?

Pytanie to może na pozór brzmi banalnie. Natomiast zdarza się, że jemy zdrowe produkty, ale spożywamy, np. za mało kalorii niż potrzebujemy. Przede wszystkim każdy dzień należy zacząć od pożywnego śniadania. Warto wstać kilka minut szybciej i zjeść w spokoju pierwszy posiłek dnia. Na śniadanie możemy przygotować płatki owsiane, jogurt naturalny z owocami, jajecznicę, omlet, sorbet do picia, smoothie. Możliwości jest bardzo dużo, wystarczy wybrać co nam najbardziej smakuje. Nie warto rezygnować także z drugiego śniadania. Możemy wtedy zjeść owoc, np. jabłko lub gruszkę. Natomiast obiad powinien być najbardziej kalorycznym posiłkiem w ciągu dnia. Kolację należy spożyć 2-3 godziny przed snem. Jeżeli jeszcze nie jest pora na kolację, to warto sięgnąć po przekąskę, np. w postaci mrożonego napoju, granity napoje, ciasto owsiane. Ważne, by dostosować ilość posiłków oraz ich kaloryczność do naszego trybu życia. Każdy posiłek należy spożywać powoli, dokładnie przeżuwając każdy kęs. W zdrowej diecie nie może zabraknąć orzechów, które pobudzają pracę mózgu.

Warto dbać o swoje zdrowie i zdrowo się odżywiać. Podstawą każdej diety powinny być owoce i warzywa jak najmniej przetworzone. Możemy je przemycać w rożnego rodzaju koktajlach, sorbetach, mrożonych napojach. Zbilansowana dieta pozytywnie wpłynie na nasz organizm.