Na co zwracać uwagę kupując hokery kuchenne?

Krzesła barowe pojawiają się w coraz większej liczbie projektów. Są bardzo funkcjonalne. Do tego też wyglądają doskonale. W związku z tym, projektanci bez obaw wykorzystują je w swoich aranżacjach wnętrz. Warto jednak odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak wybrać najlepsze stołki barowe? Czym się kierować? Na co zwracać uwagę?

Wysokość

Hokery kuchenne są wyższe niż krzesła. To oczywisty fakt. Jednak ich wysokość też może być różna. Przed zakupem, najlepiej jest przymierzyć się do krzesła i sprawdzić, czy siedzi się na nim wygodnie. Trzeba też zwrócić uwagę, czy wchodzenie na stołek barowy jest trudne, czy może przychodzi użytkownikom bez trudu. To bardzo ważne, by wysokość była bezpieczna. Ciekawostką mogą być krzesła barowe, które pozwalają na zmianę wysokości siedziska. Po prostu, długość nogi krzesła jest regulowana. Zazwyczaj można ją zmienić bez zsiadania ze stołka.

Podnóżek

Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, czy stołek barowy ma podnóżek. Jego zadaniem jest ułatwienie wspinania się na siedzisko. Daje też dodatkowe oparcie dla nóg. Dzięki podnóżkowi siedzenie na hokerze kuchennym jest komfortowe. Nogi nie zwisają luźno, ale znajdują twardą podporę, na której mogą się wesprzeć. Podnóżków nie ma w niższych wersjach hokerów.

Oparcie

Niektóre hokery kuchenne są wyposażone w oparcie. Nie jest ono obowiązkowe. Krzesło to pełni swoje funkcje równie dobrze bez żadnej podpory dla pleców. W końcu, siedząc na stołku nie spędza się długich godzin. Warto jednak pamiętać, że oparcie – nawet niskie, jest dodatkowym punktem podparcia dla ciała. W związku z tym, pozwala mu na osiągnięcie większego rozluźnienia i daje efekt komfortu.

Tapicerka

Stołki barowe mają siedziska przykryte różnego rodzaju tapicerkami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by siedzisko w ogóle nie było tapicerowane. Może być wykonane po prostu z drewna lub metalu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że materiały te nie są zbyt przyjemne w dotyku. Siedzenie na nich przez dłuższy czas może być uciążliwe. Jeśli jednak zależy Ci głównie na wyglądzie, to takie krzesła barowe będą strzałem w dziesiątkę. Jeśli chodzi o tapicerkę na siedziska, to króluje tu skóra oraz jej imitacje. Syntetyczne wersje są dużo łatwiejsze w konserwacji, a przede wszystkim są przyjazne dla środowiska. Są też dużo tańsze niż naturalna skóra.