Dlaczego dieta ketogeniczna jest tak popularna?

Dieta ketogeniczna jest stosunkowo nowym sposobem odżywiania się, który jest dość specyficzny, jeśli chodzi o rodzaj spożywanych posiłków. W diecie keto najważniejszymi składnikami odżywczymi są tłuszcze. Wyeliminowane zostały tu węglowodany i cukry, w tym również wiele owoców i warzyw. Dieta ketogeniczna efekty ma tak duże, że zainteresowanie nią wciąż wzrasta.

Wady i zalety diety ketogenicznej

Jak każda dieta, również keto ma swoje plusy i minusy. Na pewno zaletą diety ketogenicznej jest to, że jedząc posiłki zawierające dużą ilość tłuszczu, jednocześnie redukujemy tkankę tłuszczową oraz poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego. Do wad można natomiast zaliczyć to, że ten rodzaj odżywiania jest ubogi w witaminy i minerały. Dlatego też podczas stosowania diety keto warto zażywać suplementy diety, które uzupełnią pewne niedobory w naszym organizmie.

Co jeść podczas diety keto?

Przede wszystkim należy przejść na posiłki zawierające dużo tłuszczy. Najlepiej, jeśli są to tłuszcze wysokiej jakości, czyli np. oleje z pierwszego tłoczenia, ryby i mięso wiadomego pochodzenia, orzechy, prawdziwe masło, śmietana wysokoprocentowa. Dieta ketogeniczna efekty przynosi tylko wtedy, gdy ściśle przestrzegamy danego jadłospisu. Na pewno jest to rodzaj diety dla osób wytrwałych i zdyscyplinowanych.

Wybierając dietę ketogeniczną, warto najpierw skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, gdyż ten rodzaj odżywiania nie jest dla każdego. Konsultacja z kimś, kto się na tej diecie zna, jest jak najbardziej wskazana.