Kuchnia na wymiar vs gotowe meble. Co sprawdzi się lepiej?

Kuchnia to pomieszczenie, które powinno być ergonomiczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Oczywiście ogromną rolę odgrywają tutaj meble. Należy więc racjonalnie podejść do ich wyboru. Nie podejmujmy decyzji zbyt pochopnie – pamiętajmy, że jest to inwestycja na długie lata. Wiele osób nie wie, czy postawić na gotowe meble, czy kuchnię na wymiar w Poznaniu. Poniżej przestawiono krótkie zestawienie.

Zalety i wady kuchni na wymiar

Kuchnie na wymiar w Poznaniu cechują się wysoką jakością wykonania. Oczywiście najważniejsze jest to, aby wybrać renomowanego producenta. Istotne jest, aby nawet najmniejsze detale zostały starannie wykończone. Duże znaczenie mają również materiały, które powinny być certyfikowane. Dzięki temu kuchnia na wymiar w Poznaniu będzie solidna, wytrzymała i atrakcyjna pod względem wizualnym. Ponadto możemy zdecydować o wszelkich szczegółach. To od nas zależą wymiary, czy też podział wewnętrzny szafek. Maksymalnie wykorzystamy wolną przestrzeń, co jest szczególnie ważne w małych pomieszczeniach.

Wadą kuchni wykonywanych na zamówienie jest z pewnością wyższa cena. Średni koszt to 4000-5000 zł, jednak wszystko zależy od cennika wybranej przez nas firmy. Ponadto meble nie są dostępne od ręki. Zwykle musimy na nie zaczekać kilka tygodni.

Zalety i wady gotowych mebli

Największym atutem gotowych mebli jest ich niska cena. Bez trudu znajdziemy zestawy, które będą kosztować nas około 2000 zł. Pamiętajmy jednak o tym, że niska cena może być następstwem słabej jakości. W wielu przypadkach stosowane są nietrwałe komponenty, przez co intensywnie użytkowane meble nadają się do renowacji już po kilku miesiącach. Wielką zaletą jest fakt, że gotowe meble zostaną nam dowiezione w ciągu kilku dni roboczych.

Minusem mebli zakupionych w salonie jest fakt, że nie są one w pełni dopasowane do wnętrza. Sporym wyzwaniem jest znalezienie zestawu, który będzie pasował do mało ustawnego pomieszczania np. posiadającego wnęki, czy też niestandardowe otwory okienne/drzwiowe. Ponadto nigdy nie zagospodarujemy przestrzeni tak efektywnie, jak w przypadku mebli na wymiar.

Jaką decyzję podjąć?

Nie można jednoznacznie powiedzieć, która opcja sprawdzi się lepiej. Duże znaczenie ma tutaj ilość posiadanych środków finansowych. Kuchnie na wymiar w Poznaniu z pewnością są lepiej dopasowane do potrzeb użytkowników, jednak należy za nie dość dużo zapłacić. Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek.

Meble gotowe wyprodukowane z wysokojakościowych tworzyw również nie należą do najtańszych. Może okazać się, że różnica w cenie nie będzie znacząca.