Jakie spieniacze do mleka wybrać?

Mleczna pianka jest doskonałym wyborem nie tylko dla zagorzałych miłośników cappuccino. Aby móc się w pełni delektować pięknym widokiem kawy nie trzeba wcale odwiedzać renomowanych kawiarni. Domowy spieniacz do mleka jest urządzeniem, dzięki któremu ulubiona kawa mleczna zaskakiwać będzie nie tylko smakiem, ale również niepowtarzalnym wyglądem.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje spieniaczy do mleka?

Na półkach sklepowych do wyboru są nie tylko elektryczne spieniacze do mleka, ale również ręczne modele na baterie. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wybrać spieniacze ręczne, które są w pełni obsługiwane przez użytkowników.

Jeżeli chodzi o spieniacze elektryczne, to posiadają one zazwyczaj dwa kluczowe elementy. Pierwszym z nich jest pojemnik w których spienia i podgrzewa się mleko. Drugim elementem jest oczywiście podstawa w której umieszcza się dzbanek. Elektryczne spieniacze działają w 100% automatycznie, dzięki czemu napój może być gotowy do spożycia w mniej niż 5 minut.

Przy spieniaczach ręcznych na baterie cała praca skupia się głównie na spienianiu mleka za pomocą specjalnej końcówki zanurzanej w pojemniku z mlekiem. Godne uwagi są ergonomiczne modele, które dobrze leżą w dłoni. Do samodzielnego spieniania mleka można wykorzystać wspomniane powyżej ręczne spieniacze tłokowe.

Jaki spieniacz wybrać?

Osoby, które poszukują stosunkowo niewielkiego urządzenia powinny rozejrzeć się za modelami ręcznymi, które cenione są ze względu na atrakcyjną cenę. Elektryczne spieniacze do mleka przypadną do gustu przede wszystkim tym osobom, które dodatkowo chcą przygotować pyszne kakao albo po prostu podgrzać mleko do odpowiedniej temperatury.

Przy tłokowych spieniaczach mleko ubija się przez około 30 sekund. Warto wyraźnie zaznaczyć, że w ten sposób przygotowane spienione mleko w niczym tak naprawdę nie ustępuje piance z modeli elektrycznych.

Jakie najważniejsze parametry?

Przy spieniaczach elektrycznych najważniejszym parametrem jest moc urządzenia. Jak łatwo się domyślić im wyższa moc, tym oczywiście zdecydowanie szybciej można spienić mleko. Moc ma bezpośredni wpływ także na żywotność urządzenia.

Kolejnym parametrem warty uwagi jest oczywiście pojemność. Producenci spieniaczy elektrycznych podają nie tylko maksymalną pojemność mleka do spienienia, ale również maksymalną ilość mleka do podgrzewania.

Spieniacze do mlekadostępne są w ofercieGastrosilesia.pl.