Jak wybrać etui na noże?

Noże swobodnie leżące w szufladzie czy na blacie mogą stanowić niebezpieczeństwo, zwłaszcza, kiedy w domu są dzieci. Ponadto takie narzędzia bez ochrony mogą się rysować i niszczyć. Z tego względu warto wyposażyć się w etui na noże. Pokrowce są także bardzo często używane w gastronomii, do przechowywania i transportu profesjonalnych noży.

Z jakiego materiału jest wykonane etui na noże?

Zazwyczaj mamy do czynienia z dość mocno i grubą tkaniną lub neoprenem. Materiał charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na zniszczenia. Na ten element warto zwrócić baczną uwagę, ponieważ od tego będzie zależał stopień ochrony noży.

Jeżeli mają być one bezpiecznie transportowane i przechowywane, pokrowiec musi być trwały. Ponadto warto sprawdzić, jak jest wykonany w środku, czyli w jaki sposób wyglądają i są uszyte kieszonki na noże. Czy są one wytrzymałe, czy na przykład puszczają na szwach po lekkim pociągnięciu?

Ilość miejsca do przechowywania noży – kolejny ważny parametr

Na rynku mamy etui na noże z różnią ilością przegródek. Należy się zastanowić, ile kieszonek będziemy potrzebować i czy kupić etui z jednym rzędem przegródek, a może z dwoma rzędami. Zdecydowanie lepiej jest postawić na bardziej pojemny pokrowiec.

Z pewnością w kuchni domowej, ale także tej w lokalu gastronomicznym noże z czasem przybywa i więcej miejsca zawsze się przyda, tym bardziej, że wiele noży zabiera sporo miejsca, a w pokrowcu można je przechowywać w taki sposób, że to miejsce się oszczędza.

Inne ważne detale

Wiele etui na noże jest też wyposażonych w wygodne rączki czy też paski do przenoszenia. Na pewno warto wybrać takie, które mają ten element, ponieważ sprawdzi się to w transporcie. Jeżeli zastanawiamy się nad marką etui, to zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na coś o dobrej renomie.

Trafionym wyborem zwykle są pokrowce sprzedawane przez firmy dostarczające wyposażenie dla gastronomii. Wtedy można mieć całkowitą pewność, że pokrowiec będzie wytrzymały i wytrwa wiele lat, mimo częstego używania. Na pewno warto się wystrzegać cienkich etui ze słabej tkaniny, ponieważ będą się bardzo szybko rwać i nie jest to dobra inwestycja. Takie pokrowce nie wytrwają zapewne nawet roku przy intensywnym użytkowaniu.

Etui na noże dostępne jest w ofercie Gastrosilesia.pl.