Czym charakteryzują się najlepsze kostkarki do lodu?

Nowoczesne kostkarki do lodu to bardzo proste i niesłychanie użyteczne urządzenia, ale nie oznacza to wcale, że wybranie porządnego sprzętu jest prostym zadaniem. Aby wybrać wysokiej jakości kostkarkę, która będzie służyć kilka sezonów należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Rozmiar ma znaczenie

Aby wybrać porządną kostkarkę do lodu należy zwrócić uwagę oczywiście na wymiary. Gabaryty odgrywają bardzo ważną rolę przy każdym sprzęcie wolnostojącym. Osoby, które nie mają za dużo wolnego miejsca na kuchennym blacie powinny postawić na mniejsze modele.

Warto wspomnieć także o tym, że kostkarka do lodów bardzo często po bokach ma specjalne otwory wentylacyjne. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie można ich zasłonić. Najwięcej miejsca zajmuje oczywiście pojemny zbiornik na wodę, czy też podajnik na lód.

Design i głośność pracy

Ciche kostkarki do lodu nie irytują swoją pracą, dlatego też tym bardziej warto postawić na modele które nie wytwarzają dużej ilości dB. Niestety producenci kostkarek rzadko kiedy podają głośność pracy swoich urządzeń, dlatego też bardzo trudno jest porównać dostępne na rynku urządzenia.

Producenci kostkarek do lodu chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę klientów, dlatego też coraz częściej zwracają uwagę na design. Pamiętać należy o tym, że kostkarka bardzo często przez cały czas będzie umieszczona na blacie kuchennym, dlatego też warto zadbać o to, aby swoją stylistyką i kolorystyką idealnie pasowała do kuchennej przestrzeni. Jeżeli kostkarka nie będzie na stałe wyeksponowana w kuchni, to design tak naprawdę nie odgrywa żadnej roli. Ważne jest także to, aby kostkarka była łatwa w utrzymaniu czystości.

Czym wyróżniają się najlepsze kostkarki?

Wysokiej klasy kostkarki do lodu wyróżniają się nie tylko solidnym wykonaniem, ale również łatwą obsługą. Ogromną rolę odgrywa funkcja ustawiania odpowiedniej wielkości kostek lodu. Poręczna i lekka kostkarka doskonale sprawdzi się w domu albo w biurze.

Nowoczesne kostkarki bardzo często posiadają praktyczny ekran LED, dzięki któremu można na bieżąco śledzić wszystkie parametry sprzętu. Sygnały graficzne i dźwiękowe informują między innymi o konieczności dolania wody, czy też konieczności opróżnienia pojemnika z gotowych kostek lodu.

Kostkarki do lodu dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.