Zastosowania kubków jednorazowych mogą być różne.

Kubki jednorazowe to naczynia, które idealnie sprawdzają się na niezobowiązujących spotkaniach, grillach i w podobnych okolicznościach. Świetnie sprawdzają się też podczas wycieczek czy podróży. Posiadając kubki plastikowe i plastikowe sztućce, można zawsze się zatrzymać, kupić w sklepie coś do jedzenia czy picia i posilić się w komfortowy sposób. Nie każdy jednak wie, że kubeczki jednorazowe mają też bardzo wiele innych zastosowań.

Do odmierzania produktów

Plastikowe kubki idealnie sprawdzają się do odmierzania ilości różnych produktów. Bardzo często kubki plastikowe stosowane są do odmierzania proszku czy też płynu do prania. To dobra metoda dawkowania odpowiedniej ilości detergentu. Przy proszkach kubek można oczywiście stosować wiele razy. Przy płynach czy żelach do prania, plastikowe kubki lepiej stosować jednorazowo, po czym wyrzucić i przy następnym praniu wziąć kolejny.

Kubeczki jednorazowe idealnie sprawdzą się też do odmierzania odpowiedniej ilości produktów spożywczych. Każdy, kto gotował lub piekł, wie doskonale jak trudno odmierzyć odpowiednią ilość mąki, oleju czy cukru. Z kubeczkiem jednorazowym jest to banalnie proste. Oczywiście przy produktach sypkich trzeba przeliczyć mililitry na gramy. Przeliczniki można znaleźć w Internecie

Do przechowywania drobiazgów

Plastikowe kubki świetnie sprawdzają się przy przechowywaniu drobiazgów i to nie tylko na stałe. Przy – na przykład – naprawach samochodów czy sprzętów, z powodzeniem można używać takich kubeczków plastikowych jako chwilowych pojemników na śrubki czy inne elementy.

Kubeczki plastikowe sprawdzają się także przy przechowywaniu rzeczy, które brudzą. Stosowanie do takich elementów droższych opakowań nie ma większego sensu. Kubeczek, po tym jak spełnił swoją rolę, można bez żalu wyrzucić i później wziąć kolejny.

Do drobnych pieniędzy

Czy w firmie czy w domu, plastikowe kubki idealnie sprawdzają się przy przechowywaniu bilonu. Dużym plusem przechowywania monet w takim kubku jest możliwość łatwego sięgnięcia po nie, co znakomicie ułatwia wydawanie reszty czy wyszukanie odliczonej kwoty.

Warto kupić choć trochę kubków jednorazowych i używać nie tylko do napoi. Te niedrogie plastikowe kubeczki można stosować w wielu różnych sytuacjach.