Catering – zorganizowany przez profesjonalistę czy samodzielnie?

Planując wydarzenie, każdy organizator zadaje sobie pytanie, jak najlepiej ugościć zaproszone osoby? Dotyczy to wesel, przyjęć i imprez firmowych. Z pewnością wielu organizatorów imprez, zastanawia się, czy zamiast zamawiać catering w Bydgoszczy lub w Warszawie, można go zorganizować samodzielnie.

Planowanie

Najlepszą gwarancją tego, że goście i gospodarze będą się czuli komfortowo na imprezie i wspólnie dobrze się bawić, jest staranne zaplanowanie wydarzenia. Niezależnie od tego, czy planujemy małą uroczystość, czy dużą imprezę firmową, plan jest najważniejszy. Oprócz lokalizacji i odpowiedniej muzyki, powinien obejmować pyszne jedzenie i zróżnicowany wybór napojów.

Istnieje kilka możliwości zorganizowania imprezy. Można przygotować jedzenie samodzielnie lub zamówić catering w Bydgoszczy albo innej miejscowości.

Organizacja imprezy we własnym zakresie – zalety i ryzyko

Ze względu na koszty, prywatni gospodarze często rozważają samodzielne zorganizowanie jedzenia na imprezę. Pyszne dania i wypieki można wyczarować nawet przy niewielkim budżecie. Jednak jest to wyzwanie logistyczne nawet dla doświadczonych kucharzy hobbystów. Od zakupów po przygotowanie do podania – jest wiele zadań do wykonania. Im bardziej obfity posiłek, tym mniej czasu gospodarz ma na cieszenie się uroczystością z gośćmi. Dlatego idealny jest bufet z sałatkami, daniami na zimno i przekąskami. Bufet można uzupełnić daniami ciepłymi, przygotowanymi dzień wcześniej i, które można łatwo podgrzać.

Można zaryzykować, samodzielną organizację imprezy lub uroczystej kolacji dla małej grupy. Należy jednak pamiętać, że coś może pójść nie tak, zwłaszcza jeżeli nie ma zbyt dużo czasu. Wtedy poziom stresu rośnie.

Wtedy dobrym rozwiązaniem może być świętowanie w domu. Przy niskim budżecie można zaoszczędzić na miejscu i zamiast samodzielnie gotować, zamówić catering w Bydgoszczy.

Profesjonalna firma cateringowa

Jeśli planuje się większą imprezę, najlepszym wyborem będzie wynajęcie profesjonalnej firmy cateringowej. Specjaliści specjalizują się w organizowaniu wszystkiego, od jedzenia i napojów po serwis oraz nagłośnienie imprezy każdej wielkości.

Wyżywienie jest stosunkowo drogie. Ale nie musi być. O tym, jak wysokie są koszty w przeliczeniu na gościa, decyduje kilka czynników. Oczywiście różnica zależy od tego, czy firma cateringowa dostarcza tylko pyszne przekąski, czy też luksusową kolację z przysmakami, czy też organizuje całe wydarzenie. W każdym razie, warto zapytać o ofertę lokalną firmę cateringową, nawet na mniejsze prywatne imprezy.