Wygodnie, estetycznie i bezpiecznie

Polski rynek browarniczy cały czas się rozwija. Nasi rodacy lubią piwo i piją go bardzo dużo. Coraz częściej jednak nie zadowalają się piwem marketowym pochodzącym od wielkich koncernów, ale wybierają napoje niszowe, wytwarzane w małych rodzinnych browarach lub wytwórniach regionalnych. Taka tendencja sprawia, że przed małymi browarami stają nowe wyzwania polegające na sprostaniu wymaganiom bardzo nieraz kapryśnych klientów.

Wygląd ma znaczenie

Wielu koneserów dobrego piwa wychodzi z założenia, iż trunek ten nie może być przechowywany w puszkach. Cenią sobie złoty lub brunatny napój serwowany prosto z beczki lub butelkowany. To wymaga od producentów piwa inwestowania w butelki do piwa przechowywane w plastikowych kontenerach lub kartonowych opakowaniach. Często na decyzję o zakupie nowego gatunku piwa podejmuje się pod wpływem emocji związanych z wyglądem etykiety na butelce ulegając innym marketingowym zabiegom. To oznacza, że równie ważne jak smak piwa jest jego opakowanie. Dobrze zaprojektowana skrzynka piwa, wygodna w transporcie i mocna może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wyróżniający się kolor, kształt i widoczne logo browaru to elementy, które działają na wyobraźnie potencjalnych klientów. Warto więc na ten element zwrócić uwagę

Wygodny transport butelek z piwem

Małe browary bardzo często zamiast zainwestować w mocne i praktyczne kontenery, wolą przewozić swoje produkty w kartonowych pudłach lub innych przypadkowych pojemnikach. Coraz częściej jednak przekonują się, że skrzynka na piwo jest dużo lepszym rozwiązaniem. Znormalizowane pojemniki układane jeden na drugim i ściśle do siebie przylegające pozwalają zapakować i przewieźć bezpiecznie nieraz na duże odległości cały wyprodukowany zapas piwa rzemieślniczego. Przy czym skrzynka piwa może zawierać standardową ilość, czyli dwadzieścia butelek piwa lub być wykonana na specjalne zamówienie i zgodnie z potrzebami konkretnego producenta piwa. Producent opakować wykona skrzynki na zamówienie, dostosowując je indywidualnych wymogów browaru. Mogą to być pojemniki, w których mieszą się butelki do piwa o pojemności 0,3 litra lub półlitrowe w ilości sześciu albo więcej . Skrzynka na piwo wykonana jest z mocnego tworzywa, które przetrwa wielokrotny transport i będzie służyła browarnikowi przez wiele lat, ułatwiając mu przechowywanie i transport wytwarzanego trunku.