Smak zimy

Który z ludzi nie lubi lodów? Kto nie lubi zimna, które rozchodzi się po całym ciele i przynosi cudowną ulgę w upalny albo męczący dzień? I kto lubi jeść lody wprost z miski, która przymarza do palców?

Ludzie mówią, że najgorsze i zarazem najlepsze w lodach jest to, że są zimne. Najlepsze, bo o zimno i o smak chodzi, najgorsze, bo niekoniecznie chcemy mieć sople lodu zamiast dłoni i co chwila przekładać kubeczek z ręki do ręki. To właśnie dla wygody wymyślono kubeczki na lody, kubki do granity i kielichy do granity. Nie ma nic bardziej orzeźwiającego niż świeża granita z dodatkiem mięty i cytryny tak samo jak nie ma nic bardziej denerwującego niż przenikające opuszki palców zimno. Dlatego warto zadbać o klientów również na tej płaszczyźnie i wręczyć im z uśmiechem kubki, z których będą zadowoleni – nie tylko pod względem praktycznym- ale również wizualnym.

Dzieci to uwielbiają

Dobry, estetyczny nadruk na kubki do granity to jeden ze sposobów, żeby zachęcić młodego konsumenta do zakupu lub – w większości przypadków – do naciągnięcia na ów zakup rodziców. Dzieci kochają kubeczki na lody z ulubionymi postaciami z kreskówek albo gier komputerowych. „Mamo mamo, kup mi granitę ze Spider-manem” to tylko jeden z okrzyków, jaki słyszy matka mijając stoisko popularnymi środkami orzeźwiającymi. Nieważne, że lody będą tylko waniliowe, one będą z superbohaterami. Jak dobrze wiemy, smak nie jest określany wyłącznie przez kubki smakowe oraz ciałka czuciowe w nosie, ale także przez nasze samopoczucie i nastawienie. Klient powróci z dużo większym prawdopodobieństwem, jeśli jego samopoczucia nie zepsuje brzydki, nieestetyczny kubek.

Elegancja i szyk

W restauracji jest inaczej niż w ruchomym barku. Tutaj kielichy do granity powinny być raczej szykowne – chociaż, oczywiście, do restauracji chodzą także dzieci – albo przynajmniej takie, które nie będą się zbyt często tłukły. Opcja nietłukąca jest całkiem sensowna, bo odchodzi koszt wymiany wyposażenia w tym aspekcie, a zaoszczędzone fundusze można zainwestować w coś innego. Problem jest niestety w tym, że po kielichach do granity, które się nie tłuką zazwyczaj widać, że nie są z prawdziwego szkła i niektórym ludziom mogą się wydać odrobinę tandetne. Nie ma to jednak większego znaczenia, bo ostatecznie celem jest konsumpcja pysznych lodów.