Wedel i Pomorski, czyli odkrywcy słodkich skarbów

Każdy posiada jakiś ulubiony smakołyk, do którego wraca zarówno w smutnych, jak i wesołych chwilach. Hurtownia słodyczy jest wręcz wypełniona łakociami, które podbiły świat i mają nietuzinkową historię. Wystarczy przytoczyć przykład Ptasiego Mleczka oraz mlecznych krówek, które wszyscy znamy i doceniamy.

Wedlowskie Ptasie Mleko

Jan Wedel to osoba, która zmieniła świat polskich słodyczy. Niemal każdy dystrybutor słodyczy zawdzięcza mu wysokie zyski dzięki sprzedaży legendarnego Ptasiego Mleczka. Smakołyk powstał 1936 roku i stał się wyrobem ekskluzywnym. Smakowa pianka oblana mleczną czekoladą zrewolucjonizowała świat hurtowni słodyczy. Coraz więcej osób poszukiwało tych łakoci, co wzbudziło zazdrość innych firm. Niestety w 1956 roku wygasło prawo ochronne znaku towarowego jakim było „Ptasie Mleko” i w ciągu kilkudziesięciu lat powstało mnóstwo podobnych produktów pochodzących z innych manufaktur słodyczy. Dzisiaj każdy dystrybutor słodyczy ma w swoim asortymencie co najmniej kilka rodzajów ptasiego mleczka. A w hurtowni słodyczy online jest to niezwykle pożądany towar.

Mleczne krówki z Milanówka

Historia krówek sięga jeszcze dawniejszych lat. Feliks Pomorski w latach dwudziestych ubiegłego wieku stworzył cukierki rozpływające się w ustach, które od razu pokochali wszyscy Polacy. Mleczne prostokąciki pakowano w papierki z rysunkiem krowy, co przyczyniło się do powstania nazwy. Hurtownia słodyczy online oferuje krówki w różnych smakach. Mogą być zarówno mleczne, jak i kakaowe. Ponadto dystrybutorzy słodyczy dbają o to, by cukierki były przechowywane w odpowiednich warunkach. Dzięki temu nie tracą na jakości i ich środek jest ciągliwy. Oczywiście w hurtowni słodyczy znajdują się cukierki z różnych firm, jednak najbardziej tradycyjnymi są krówki z Milanówka. Była to druga fabryka otwarta przez Pomorskiego, z którą Polacy najbardziej kojarzą ten rodzaj słodyczy.

Dzięki dostępowi do internetu można zakosztować różnych łakoci, które sprzedaje hurtownia słodyczy online. Warto jednak pamiętać, że typowo polskimi cukierkami są krówki i Ptasie Mleczko. Zarówno w hurtowni słodyczy online, jak i w stacjonarnej, znajdziemy te przepyszne słodkości, z którymi cudzoziemcy kojarzą Polskę.