W czym podawać lody?

Lody to deser, który lubią nie tylko dzieci. Dostępne są w wielu kolorach i smakach, z różnymi dodatkami , z owocami, z likierami, z galaretką. Mogą być serwowane z szarlotką, lub jako dodatek do kawy mrożonej.
Powinno podawać się je odpowiednio do okazji, w starannie wybranych naczyniach, bez względu na to, czy są to lody domowe czy kupione w sklepie. Liczą się nie tylko dodatki czy dekoracje, ale również sposób ich podania.

Miseczki na lody

Miseczki na lody mogą być wykonane z różnych materiałów jak np. plastik, papier, szkło. Ułożone w nich lody, z różnymi dodatkami pięknie prezentować się będą na każdym stole.Miseczki mogą być w różnych kolorach, z różnymi wzorami, w każdym stylu. Mogą mieć różne napisy czy dedykacje oraz mogą mieć różne kształty. Bardzo modne są miseczki ekologiczne.

Kubeczki do lodów

Kubeczki do lodów to opakowanie, z którego korzystają lodziarnie serwujące najlepsze lody. Używa się ich zamiast tradycyjnego wafelka. Jest to wygodne, ponieważ nie trzeba przejmować się przeciekającym wafelkiem i w pełni cieszyć się smakiem lodów.Kubeczki na lody są dostępne w kilku rozmiarach, w różnych wzorach. Można je zamówić spersonalizowane, z logo lodziarni. Świetnie sprawdzają się podczas dużych imprez. Oprócz lodów można serwować w nich sorbety, jogurty czy sałatki owocowe.

Kubeczki na lody zapewniają również czystość i higienę, ponieważ są wytrzymałe i nieprzemakalne.

W czym podawać granitę?

Granita to desery lodowe pitne. Podawane są w kubeczkach do lodów, najczęściej w kształcie kielicha. Powinny być również tak wyprofilowane, aby bez problemu każdy utrzymał je w rękach. Dobrze jest też, aby były szczelnie zamykane i posiadały słomkę.Kupując takie kielichy trzeba zwrócić szczególnie uwagę nie tylko na dobrą jakość czy staranność wykonania, ale na atesty. Kubeczki i miseczki do lodów, które są przebadane pod względem higieny, są całkowicie bezpieczne dla konsumentów.

Do czego można jeszcze użyć kubeczki do lodów?

Kubeczki można wykorzystać do robienia lodów w domu, we własnym zakresie. Dzięki nim lody na długo zachowują świeżość i dają orzeźwienie w cieplejsze dni. Granity, mrożone napoje i lody to produkty, bez których nie można przetrwać lata.