Skrzynki do przechowywania owoców

Sadownictwo jest prężnie rozwijającą się gałęzią gospodarki. Nic więc dziwnego w ten, że sadownicy dokładają wszelkich starań, by posiadać odpowiedniej jakości skrzynki do przechowywania owoców. Dobrej jakości pojemniki umożliwiają bezpieczne przechowywanie zbiorów.

Jakie skrzynki na jabłka?

Na rynku znaleźć można Skrzynie na jabłka wykonane zarówno z drewna, jak i z tworzywa sztucznego. Chodź skrzynki na jabłka wykonane z drewna były kiedyś bardzo popularne, obecnie odchodzą w niepamięć. Są one dużo cięższe od swoich odpowiedników z tworzywa sztucznego. Dodatkowo pracownicy używający drewnianych skrzynek są narażeni na uszkodzenie ciała przez wystające gwoździe.

Skrzynki na jabłka wykonane z tworzywa sztucznego charakteryzują się niską wagą. Pracownicy mogą bez problemu przenieść kilka takich skrzynek bez wysiłku. Umożliwia to o wiele szybsze układanie pustych skrzynek na magazynie.

Dodatkowym atutem plastikowych skrzynek na jabłka jest to, że nie absorbują one wody. Oznacza to, że skrzynie na jabłka mogą zostać dokładnie umyte po sezonie. Taki zabieg umożliwia dłuższą eksploatację pojemników, co przekłada się bezpośrednio na spore oszczędności.

Skrzynie na jabłka z tworzyw sztucznych wykonane są najczęściej z polietylenu. Jest to materiał bezpieczny dla zdrowia. Dodatkowo polietylen może być przeznaczony do kontaktu z żywnością. Warto wspomnieć, że materiał ten jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, dlatego dobrej jakości skrzynki mogą służyć przez wiele sezonów.

Bezpieczny transport towaru

Dobrej jakości skrzynki na jabłka umożliwiają bezpieczny ich transport. Pojemniki wykonane z tworzywa sztucznego niejednokrotnie posiadają specjalne uchwyty, które umożliwiają przypięcie ich pasami transportowymi. Pozwala to na zniwelowanie ryzyka ewentualnego wywrócenia się skrzynek na pace samochodu podczas jazdy.

Dzięki odpowiedniemu kształtowi skrzynki na jabłka wykonane z tworzyw sztucznych mogą być piętrowane. Oznacza to możliwość przewozu większej ilości skrzynek jednokrotnie. Nic więc dziwnego w tym, że skrzynki na jabłka z tworzyw sztucznych są coraz chętniej wybieranym pojemnikiem.

Odpowiednie przechowywanie owoców ma kluczowe znaczenie dla ich ostatecznej wartości. Dobrej jakości skrzynki na jabłka zapewniają tym owocom bezpieczny transport do miejsca docelowego. Dodatkowo specjalne otwory w skrzynkach umożliwiają swobodny przepływ powietrza, co przekłada się na zachowanie dłuższej świeżości owoców.