Plastikowe kubki zamiast szkła

Są sytuacje, kiedy warto skorzystać z jednorazowych zastaw stołowych. Plastikowe kubeczki jednorazowe, talerzyki i sztućce zdecydowanie ułatwiają przygotowanie plenerowych imprez. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze.

Bez zbędnego mycia

Na różnego rodzaju plenerowych imprezach bardzo ważne jest jedzenie, które trzeba na czymś podać. W zależności od rodzaju imprezy może to być zastawa porcelanowa lub jednorazowe, plastikowe lub papierowe talerzyki, sztućce i kubki. Naczynia jednorazowe po użyciu wystarczy wyrzucić. Nie trzeba, a nawet nie powinno się ich myć. Podając napoje i jedzenie w jednorazowych naczyniach mamy zapewnioną doskonałą czystość. W ten sposób zmniejsza się też prawdopodobieństwo różnych zatruć czy zachorowań.

Kolorowe czy białe

Oferta naczyń jednorazowych jest spora. Można wybierać kubki plastikowe bezbarwne lub kolorowe. Te ostatnie są bardzo wskazane na imprezy z udziałem dzieci. Talerzyki mogą być plastikowe lub papierowe, głębokie lub płytkie. Jeszcze tylko sztućce i zastawa na imprezę gotowa. Zaopatrując się w plastikowe kubki należy zwrócić uwagę, do jakich napojów są przeznaczone – zimnych czy gorących. O ile w kubkach do gorących napojów zimną wodę bez problemu można pić, to już gorącej herbaty czy kawy w kubku plastikowym do zimnych napojów raczej nie da się zrobić.

Kubeczki jednorazowe można też wykorzystać do różnych zabaw i gier. Warto o tym pamiętać i kupując zapas kubków na dziecięcą imprezę, należy nabyć ich nieco więcej.

Zwróć uwagę na ekologię

Plastikowe kubki jednorazowe mają sporo zalet. Są bardzo higieniczne, Nie tłuką się, co jest szczególnie ważne na różnych imprezach z obecnością dzieci. Nie trzeba ich też myć. Niestety, mają też wady. Najgorszą jest zanieczyszczanie środowiska. Kubki plastikowe rozkładają się przez bardzo wiele lat. Dlatego jeśli decydujemy się na użycie jednorazowych kubków plastikowych, trzeba koniecznie zadbać o ich prawidłową utylizację. Najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie zużytych kubków do recyklingu. Dzięki temu zabiegowi powstaną nowe przedmioty.Jeśli więc organizujemy imprezę, na której będą używane kubki i inne przedmioty plastikowe jednorazowe, koniecznie przygotujmy odpowiednią ilość pojemników na zużyte. Po imprezie dokładnie posprzątajmy teren, zwracając uwagę na segregację odpadów. Plastikowe kubki, talerzyki i sztućce oddajmy do recyklingu, a resztki biodegradowalne do kompostowni.