Kostkarka do lodu do domu – co wybrać?

Masz już dość przygotowywania lodu do napojów na tackach lub w torebkach? Pomyśl o zakupieniu kostkarki! Tego typu urządzenia pozwalają na szybkie i wygodne przygotowanie nawet dużej ilości lodu w kostkach. Co sprawdzi się do użytku domowego? Sprawdź nasze rekomendacje!

Kostkarka do lodu – kiedy warto ją kupić?

Lód najczęściej przygotowujemy w zamrażarce. W sprzedaży można znaleźć specjalne tacki – foremki oraz woreczki, które napełnia się wodą, a następnie umieszcza w zamrażalniku. Już po paru godzinach można mieć do dyspozycji gotowy lód.

Jednak jest prostszy sposób na jego przyszykowanie, a mianowicie kostkarki do lodu. To urządzenia, które służą do przygotowywania kostek lodu w różnych wielkościach i kształtach. Wystarczy tylko wlać wodę do specjalnego pojemnika, a kostkarka zajmie się resztą. W użyciu znajdują się także modele przemysłowe, które podłączane są do instalacji wodnej i samodzielnie pobierają wodę.

Kostkarka do lodu do domu sprawdzi się wtedy, gdy przygotowujemy duże ilości lodu, na przykład do drinków, smoothie i innych chłodzonych napojów. Razem z nią można nie tylko szybko uzyskać potrzebne kostki, ale też zaoszczędzić miejsce w zamrażarce.

Domowa kostkarka do lodu – najważniejsze parametry

Przy zakupie kostkarki do lodu do użytku domowego warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów:

– Pojemność kostkarki – gdy urządzenie ma być używane jako domowe, najlepiej, aby miało ono pojemność minimum 1 litra.
– Wydajność pracy kostkarki – domowe urządzenia pozwalają na przygotowanie od 10 do 15 kilogramów lodu w ciągu doby.
– Liczba kostek produkowanych w jednym cyklu – domowe kostkarki pozwalają na przyszykowanie od kilku do kilkunastu kostek podczas jednego mrożenia.
– Czas pracy urządzenia – określa on, po jakim czasie kostki są gotowe. Zwykle można otrzymać je po kilku, kilkunastu minutach w zależności od liczby kostek i ich wielkości.

Ile kosztuje kostkarka do lodu?

Za urządzenie jak kostkarka do lodu nie trzeba dużo płacić. Domowe kostkarki do lodu do zwykle wydatek od około 400 do 500 złotych. Więcej kosztują model wyróżniające się większą wydajnością pracy, o wyższej pojemności.

Kostkarki do przygotowywania lodu w domu można kupić obecnie w wielu sklepach AGD – także oferowane są one w sklepach internetowych.

Kostkarki do lodu dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.