Kieliszki z grawerem – kiedy i komu warto je podarować?

Efektowny, elegancki i przy tym niedrogi prezent to czasem trudna decyzja, przed jaką stoją osoby, które chcą w szczególny sposób odwdzięczyć się konkretnej osobie. Pomysłów można mieć wiele, ale czy na pewno będą trafione? Jedną z propozycji są kieliszki grawerowane – kiedy sprawdzi się taki unikalny prezent?

Dobierz grawerowany kieliszek do preferencji osoby, którą chcesz obdarować

Kieliszki z grawerem to akcesoria, które mogą różnić się zależnie od tego, jaki będzie w nich serwowany trunek. Przede wszystkim mogą być to uniwersalne kieliszki do białego lub czerwonego wina. Różnią się one nieco swoim kształtem, np. te do białego są wyższe, bardziej smukłe i posiadają dłużą nóżkę, natomiast te do czerwonego są niższe i bardziej pękate.

Można także wygrawerować kieliszek, który będzie służył do delektowania się mocniejszymi trunkami, np. whisky. Weź więc pod uwagę preferencje pod tym względem osoby, którą zamierzasz nimi obdarować. Oczywiście zawsze możesz postawić na klasykę, np. na kieliszki do szampana, które przydadzą się choćby na przywitanie Nowego Roku.

Z jakiej okazji wręczyć grawerowane kieliszki?

Kieliszki z grawerem to tak naprawdę dość uniwersalny upominek, który sprawdzi się na różne okazje. Możesz między innymi podarować je na imieniny, urodziny czy z okazji ważnych rocznic. Na pewno docenią je zarówno młodsze, jak i starsze osoby.

Jest to także efektowny podarunek dla osoby, której chcemy za coś podziękować, np. mogą być świetną pamiątką dla świadków na naszym weselu – będą przez lata przywoływać cenne wspomnienia. Ponadto to bardzo praktyczny prezent, który będzie ozdobą domowego barku i na pewno nie raz zdarzy się okazja, aby z nich skorzystać.

Jakie grawer umieścić na kieliszku?

Grawer na kieliszku to sprawa całkowicie indywidualna. Wszystko tak naprawdę zależy od naszej pomysłowości. Przede wszystkim można umieścić na kieliszku imię obdarowanej osoby, ważną datę oraz okazję, z jakiej zostały podarowane.

Kieliszki grawerowane mogą również być ozdobione jakąś wyjątkową sentencją czy po prostu życzeniami – ważne, aby obdarowana osoba zrozumiała sens zamieszczonych tam napisów. Mogą być one zarówno subtelne, jak i bardziej zabawne, dosadne – wszystko zależy od indywidualnych okoliczności.