Jak wybrać odpowiednie pojemniki jednorazowe w gastronomii?

Opakowania jednorazowe sprawdzają się w każdej gałęzi biznesu. Szczególnie przydatne są w gastronomii. Zalety pojemników jednorazowych doceniają właściciele restauracji. Pojemniki ułatwiają organizację sprzedaży jedzenia na wynos. Asortyment dostępnych pojemników jest bardzo szeroki. Jak wybrać odpowiednie dla swojej restauracji?

Ważny jest odpowiedni rozmiar

Klient restauracji powinien mieć możliwość dopasowania wielkości porcji zamówienia do swoich potrzeb. Nie wszyscy mają chęć zamówienia dużej porcji potrawy. Restauracja musi mieć przygotowane pojemniki w kilku rozmiarach. Mała porcja zapakowana w duży pojemnik nie wygląda zachęcająco.

Pojemniki jednorazowe powinny być również dopasowane do specyfiki danej potrawy. Niektóre dania z powodzeniem mogą być pakowane do pojemników kartonowych. Karton nie będzie jednak dobrym rozwiązaniem w przypadku płynów. Każda hurtownia opakowań jednorazowych ma w swojej ofercie pojemniki o różnej wielkości i przeznaczenia.

Ekologia wpływa na wizerunek

Plastik to tworzywo, które skutecznie wypierane jest z przemysłu gastronomicznego. Plastikowe naczynia jednorazowe zostały zastąpione przez ekologiczne odpowiedniki. Żadna szanująca się hurtownia naczyń jednorazowych nie sprzedaje już plastikowych kubków i sztućców. Warto podążać za tym trendem.

Dbałość o ekologię może zostać wyeksponowana w materiałach reklamowych restauracji. Z pewnością zostanie to zauważone i docenione przez klientów. Czym można zastąpić plastik i inne materiały szkodliwe dla środowiska? Zależy to od przeznaczenia opakowania. Najpopularniejsze zamienniki to karton, trzcina cukrowa oraz skrobia kukurydziana.

Estetyczne pojemniki budują markę

Pojemniki skutecznie zabezpieczają potrawę przed zniszczeniem i zabrudzeniem. Na tym jednak nie kończy się ich rola. Opakowania jednorazowe nie muszą być nudne. Mogą zostać wykorzystane do promowania oferty restauracji. Atrakcyjna forma może być jednym z symboli restauracji.

Jak zaprojektować własne pojemniki? Najprościej można to zrobić w przypadku opakowań z kartonu. Niektóre hurtownie opakowań umożliwiają samodzielne zaprojektowanie pojemników kartonowych. Takie zamówienia nie są dużo droższe od standardowych. Nadruk na opakowaniach jednorazowych jest dostępny dla większości punktów gastronomicznych.