Hokery i stołki barowe do domu – czy warto?

Hokery i krzesła barowe kojarzone są przede wszystkim z wystrojem różnego rodzaju barów, pubów, kawiarni i restauracji. Coraz częściej jednak tego typu stołki pojawiają się nie tylko w modnych lokalach gastronomicznych, ale i w wystroju domów i mieszkań. Zastanawiasz się, czy zakup krzeseł barowych do swojej kuchni to dobry pomysł? Podpowiadamy, w jakich sytuacjach sprawdzą się hokery kuchenne i jak wykorzystać je do stworzenia wyjątkowej aranżacji wnętrza.

Designerskie krzesła barowe – modne i wygodne

Większość osób decyduje się na zakup krzeseł barowych i hokerów do kuchni lub salonu przede wszystkim ze względu na ich modny wygląd, który doskonale współgra z wnętrzami o nowoczesnym charakterze. Dzięki hokerom kuchennym w swojej kuchni poczujesz się jak w ulubionym lokalu. Warto zwrócić jednak uwagę na sprawę wygodny – dawniej produkowane hokery kuchenne nie były zbyt komfortowe – w pubie czy barze nie było to kwestią kluczową. Obecnie jednak producenci oferują krzesła barowe, które są bardzo wygodne.

Rozwiązania, które zwiększają komfort korzystania z hokerów

W domu doskonale sprawdzą się hokery z oparciem, które umożliwia przyjęcie odpowiedniej sylwetki podczas siedzenia. Aby krzesło było komfortowe, siedzisko musi znajdować się na odpowiedniej wysokości. Hokery zwykle stosowane są w przypadku korzystania z wysokich blatów i stołów. Dobrym rozwiązaniem mogą być krzesła barowe z regulacją wysokości, które sprawdzą się zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. O wiele łatwiej wchodzi i schodzi się na hokery, które posiadają obrotowe siedzisko. Barierka zamontowana na wysokości stóp stanowi doskonałe podparcie i odciąża kręgosłup. Kupując stołek barowy warto posiedzieć chwilę na nim chwilę, by zobaczyć, czy będzie on komfortowy.

Stylowe hokery kuchenne

Hokery kuchenne doskonale sprawdzą się do pomieszczeń urządzonych w nowoczesnym, młodzieżowym stylu, Jeżeli chcesz by Twoja kuchnia lub salon były miejscem spotkań, będzie to doskonały wybór. Oferta hokerów dostępnych na rynku jest bardzo szeroka, są one wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno czy metal, posiadają również różnorodne obicia. Można zdecydować się na hokery tapicerowane o oszczędnym i minimalistycznym wyglądzie lub bogato zdobione. Ciekawy, estetyczny stołek barowy sam w sobie może stać się wyjątkową ozdobą wnętrza.