Przyrządzamy mrożony deser

W dzisiejszych czasach każde przyjęcie, większe czy mniejsze, ma w swojej ofercie deser. Prócz ciekawych podwieczorków czy obiadu, deser to najsłodsza część przyjęcia, a samo jedzenie nieodłączną jego częścią. Warto więc zadbać, aby wszystkie przysmaki serwowane były w przyjemny sposób.

Naczynia do serwowania deserów

Jednym z najpopularniejszych ostatnio deserów jest granita. Ten mrożony deser pochodzi z Sycylii. Przyrządza się go na bazie kawy, bądź owoców takich jak cytryna, czy pomarańcza. Jest często mylony z sorbetem, jednak bardzo łatwo jest go odróżnić – jest do niego dodawana kostka lodu. Najczęściej produkt ten przyrządza się przy pomocy specjalnego narzędzia – granitora. Najpierw miesza się gotowy syrop z wodą, a dopiero potem schładza się go w granitorze.

Wiemy już więc, jak przygotowuje się mrożony deser zwany granitą, który przybył do Polski prosto z Sycylii. Teraz przyszedł czas na wyposażenie się w specjalne naczynia, w których podawać będziemy nasz pyszny deser. Co możemy znaleźć w ofertach sklepu? Są to np. kubki do granity. Nie powinny dziwić nas także kielichy do granity, jednak to właśnie na tą pierwszą opcję ludzie decydują się najczęściej. Nie oznacza to jednak, że kielichów do granity nie warto kupować. Tu musimy kierować się wygodą, jak i wielkością podawanej porcji naszej granity.

Osłodź sobie życie mrożonym deserem

Gospodarz zawsze musi mieć do zaoferowania swoim gościom jakiś deser. Granita to zdecydowany strzał w dziesiątkę pod względem pomysłowości, smaku. Nadaje się do każdej okazji. Jest ona serwowana coraz częściej w polskich domach – swoje początki miała w restauracjach, kawiarniach i hotelach. Jeśli już zdecydowaliśmy się, że to właśnie granita będzie podana na naszym przyjęciu, warto wyposażyć się w podstawowe naczynia. Jednym z nich są właśnie kubki do granity. Takie przyrządy możemy znaleźć również w internecie. Znajdziemy tam także kielichy do granity. Jeśli jednak postawiliśmy na lody, a nie granitę, czas kupić kubeczki do lodów.

W sklepach można spotkać się także z różnymi wariantami kolorystycznymi kubka do granity. Także kielich do granity dostępny jest w ciekawych wzorach, ale tu warto postawić na klasykę. Kubeczki do lodów wyróżniają się z kolei ciekawymi nadrukami – idealne dla małych dzieci. Kubków do granity powinniśmy kupić nieco więcej, ponieważ w przypadku małej porcji goście będą mogli częstować się nie jeden raz. Tak samo w wypadku kubeczków do lodów. Niezależnie od deseru, jak wybierzemy, mamy pewność że granita będzie strzałem w dziesiątkę.