Co musisz wiedzieć o cateringu dietetycznym?

Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszy się catering dietetyczny. To nie dziwi, ponieważ firmy, które go oferują mają bardzo bogatą ofertę co pozwala na dobranie cateringu każdej osobie, nawet tej mającej problemy zdrowotne, które są powodem wyłączania niektórych produktów z diety. Co trzeba wiedzieć o diecie pudełkowej?

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to dowożenie zbilansowanych posiłków pod drzwi klienta. Osoby, które się na niego decydują codziennie otrzymują 5 posiłków na cały dzień. Potrawy są dostarczane w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Każdy z posiłków można łatwo podgrzać w mikrofalówce, część z nich nadaje się do spożycia na zimno.

Co ważne, dostarczane posiłki mają dokładnie wyliczoną kaloryczność, dzięki czemu osoba decydująca się na dietę pudełkową nie musi dokupować dodatkowo produktów spożywczych, we własnym zakresie musi sobie dostarczać tylko napoje, tj. wodę, kawę czy herbatę.

Rodzaje diety pudełkowej

Właściciele firm oferujących diety pudełkowe dobrze wiedzą, że obecnie wiele osób wyłącza ze swojej diety różne produkty, dlatego też ich oferta jest bardzo bogata. Coś dla siebie znajdą osoby będące na diecie wegetariańskiej czy wegańskiej, coraz więcej firm oferuje również posiłki dla osób z celiakią (wiąże się to z wyłączeniem glutenu), czy nietolerancją laktozy. Warto zdawać sobie sprawę, że w związku z taką różnorodnością trudno jednoznacznie określić cennik cateringu w Bydgoszczy.

Co ważne, w wielu miejscach można znaleźć również dietę dedykowaną osobom aktywnym, która charakteryzuje się dużą zawartością białka w posiłkach. Catering pudełkowy różni się nie tylko produktami wykorzystywanymi do przyrządzenia potraw, lecz również kalorycznością. Firmy oferują diety 1500, 1800, 2000, a nawet 2500 kcal.

Cennik cateringu w Bydgoszczy

Oferta firm cateringowych jest bardzo bogata, dlatego też trudno wskazać dokładną cenę diety pudełkowej. Konkretna kwota jest uzależniona nie tylko od wybranego rodzaju diety, ale także kaloryczności. Na cenę wpływa także okres na jaki zamawiana jest dieta, zwykle dłuższy okres zamówienia wiąże się z niższą ceną końcową. W przypadku zdecydowania się na usługi firmy cateringowej przez 4 tygodnie, ceny zaczynają się już od 51 zł za dzień.

Część firm daje klientom możliwość sprawdzenia jakości świadczonych usług. Oznacza to, że osoba zainteresowana dietą pudełkową może zamówić dzień próbny, który ma cenę niższą niż ta określona w standardowym cenniku cateringu w Bydgoszczy.