Pyszne przepisy na ser camembert

Wiele osób rezygnuje z mięsa na rzecz innego źródła białka. Alternatywą może być nabiał, jajka czy warzywa strączkowe. Wegetarianizm staje się popularny ze względu na lepsze samopoczucie ludzi po przejściu na taki model odżywiania. Z tego powodu, warto wiedzieć, w jaki sposób przygotować sobie smaczne dania!

Ser w roli głównej

Jest to najpopularniejsze źródło białka wśród wegetarian. Chociaż jego walory zdrowotne w ostatnim czasie zostały podważone ze względu na możliwość nietolerancji laktozy, ser pozostaje pokarmem, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie życia.

Z tego powodu warto znać ser camembert przepisy gdyż można z niego zrobić naprawdę bardzo dużo. Pierwszym pomysłem są koreczki na imprezę. Wystarczy przekroić krążek sera na 6 lub 8 części, dodać oliwkę bądź kawałek śledzia i wszystko wbić na wykałaczkę. W ten sposób powstaje bardzo smaczna przekąska, która jest hitem każdej imprezy! Ser camembert można także pokroić na paski i okrasić kandyzowaną żurawiną. Połączenie tych smaków jest istnym niebem w gębie i każdy, nawet serowy sceptyk, rozmarzy się pod wpływem tego wspaniałego smaku.

Ser camembert na obiad?

Bez wątpienia jest to doskonały pomysł. Krążek camemberta może być bardzo sycący, szczególnie kiedy zostanie podany z odpowiednimi dodatkami. Najpopularniejszą formą jest kotlet rzymski. Jest to ser camembert panierowany w bułce tartej i smażony na głębokim tłuszczu. Dodatek frytek i kilku surowych warzyw stanowi idealne dopełnienie. Taki obiad jest w stanie zadowolić każdego, nawet najbardziej zagorzałego fana dań z mięsa.

Jak przyrządzić ser camembert – przepisy opierają się także na zastosowaniu grilla oraz piekarnika. Wystarczy naciąć ser w kilku miejscach, włożyć w otworu plasterki czosnku, doprawić ulubionymi ziołami i załadować do pieca. Po kilkudziesięciu minutach w temperaturze około 180 stopni Celsjusza, ser się roztopi i przesiąknie aromatem czosnku i ziół, tworząc idealną kompozycję!

Podsumowując, przepisy na ser camembert dają możliwość przygotowania bardzo pysznych dań w różnorodny sposób. Dzięki temu zostanie zaspokojony głód każdego!