Co przyda się na letnim przyjęciu przy grillu?

Lato to czas spotkań na świeżym powietrzu i pałaszowania soczystych potraw muśniętych ogniem na grillowym ruszcie. Najczęściej grillowe przyjęcia urządzane są w ogródkach domów i na działkach rekreacyjnych. Zwykle do udanej posiadówki z przyjaciółmi lub najbliższymi potrzebujemy tylko dużych ilości smacznego jedzenia, dobrze schłodzonych napojów i podpałki do grilla. Warto jednak zadbać o kilka dodatkowych elementów, aby letni grill udał się znakomicie.

Jakie naczynia potrzebne są na grilla?

Do zjedzenia ociekającej tłuszczem kiełbasy lub aromatycznej karkówki koniecznie przydadzą się talerzyki i sztućce, a do orzeźwiania się chłodnymi napojami doskonale sprawdzą się kubki. Na etapie robienia zakupów na letnie przyjęcie warto zaopatrzyć się w talerzyki i kubeczki plastikowe, które sprawiają mniej kłopotów przy transporcie na miejsce grillowania. Plastikowe naczynia są relatywnie tanie, więc możemy kupić większą ilość w razie nieoczekiwanych zdarzeń. Co więcej, po skończonej imprezie nie zostajemy ze stosem brudnych naczyń do umycia, tylko wyrzucamy zużyte naczynia do śmieci.

Naczynia plastikowe czy papierowe?

Wiele osób chętnie idzie z duchem czasu i w trosce o ekologię wybiera jednorazowe naczynia wykonane z różnych odmian papieru lub bambusa. W wielu przypadkach to jednak plastikowe talerze i Kubki jednorazowe plastikowe wygrywają pod względem trwałości. Naczynia wykonane z tektury mogą nie okazać się tak odporne na tłuszcz lub wysokie temperatury jak plastikowe naczynia. W przypadku sztućców także plastikowe są o wiele wygodniejsze w starciu z twardym mięsem lub kiełbasą niż ich papierowe odpowiedniki.

Do czego jeszcze przydadzą się plastikowe naczynia?

Jeżeli miejsce, w którym urządzamy grilla, nie jest odpowiednio wyposażone w różnorodne naczynia, kubki plastikowe mogą pełnić wiele różnych funkcji. Doskonale sprawdzą się jako pojemniki na przekąski, takie jak słone paluszki, chlebowe grissini lub koktajlowe pomidorki. Plastikowe kubki możemy wykorzystać nawet jako pucharki do lodów dla najmłodszych. Nie musimy obawiać się, że dzieci stłuką tymczasowe pucharki i pokaleczą się odłamkami. Gdy desery lodowe zostaną spałaszowane w całości, plastikowe kubeczki natychmiast trafią do śmieci, co ograniczy zmywanie rodzicom.