Dieta pudełkowa – wady i zalety

Próbujesz walczyć z nadprogramowymi kilogramami, ale te ciągle wracają lub wcale nie chcą odejść? W takim wypadku warto może rozważyć dietę pudełkową. Catering dietetyczny to prężnie rozwijająca się usługa w całym kraju. Dowiedz się, na czym to polega i jakie wady i zalety ma takie rozwiązanie.

Dieta pudełkowa w Bydgoszczy i innych miastach

Dieta pudełkowa to nowatorski sposób odchudzania, który upowszechnił się zaledwie kilka lat temu. Polega to na tym, że osoba zainteresowana wybiera rodzaj diety, a także jej kaloryczność dopasowaną do swoich potrzeb. Każdego dnia trwania usługi otrzymuje się pudełka z przygotowanymi posiłkami. Te są różnorodne, idealnie zbilansowane i przeliczone do potrzeb klienta. Kurier zostawia je pod drzwiami nad ranem, by na śniadanie można było już zjeść coś dietetycznego. Takie rozwiązanie ze względu na swoją prostotę i wygodę zaczyna się upowszechniać już w wielu miastach. Jednak komfort to nie jest jedyna zaleta.

Dieta pudełkowa dla wszystkich

Dieta pudełkowa to rozwiązanie dla wszystkich. Oznacza to, że każdy może skorzystać z takiej opcji. Dla przykładu: dieta pudełkowa w Bydgoszczy jest dostępna zarówno dla osób odżywiających się normalnie, jak i ostro ćwiczących, cierpiących na nietolerancję glutenu czy laktozy, karmiących mam, osób zmagających się z insulinoopornością czy w końcu dla wegan i wegetarian. Diety mają także bardzo różne wartości kaloryczne – można znaleźć plan skrojony idealnie do potrzeb każdej osoby odchudzającej się lub prowadzącej dietoterapię. Nad przygotowaniem jadłospisów czuwają bowiem nie tylko kucharze, lecz także dietetycy i lekarze.

Dieta pudełkowa – wady i zalety

Największą zaletą diety pudełkowej jest jej komfort – to nie ulega wątpliwości. Dostarczone pod drzwi jedzenie jest gotowe do spożycia lub wymaga jedynie podgrzania, co ogranicza gotowanie do minimum i całkowicie uwalnia od obowiązku zakupów i planowania posiłków. Niektórzy zwracają uwagę na jej koszt, ale warto pomyśleć o tym, że dzięki diecie pudełkowej nie trzeba w ogóle kupować jedzenia. Nie bez znaczenia jest także to, że dieta jest bardzo urozmaicona. Można na niej liczyć nie tylko na lekkie sałatki, ale na dania z całego świata, różnego rodzaju fit desery i przekąski. Wszystko jest idealnie wymierzone i dopasowane do potrzeb klienta. A ponieważ dostajesz tylko jedną porcję na każdy posiłek, nie musisz martwić się marnowaniem żywności.