Co potrzeba by zrobić smaczną granitę?

Granitory to urządzenia do robienia smacznych deserów rodem z Włoch. Popularne granity, pite z przeźroczystych kielichów są nie tylko smaczne, ale bardzo ciekawie wyglądają. Jest to przysmak popularny szczególnie w ciepłe, letnie dni, który ma swoich amatorów wśród młodych i starych. Jak powstają zatem te pyszne napoje?

Co potrzeba by zrobić smaczną granitę?

Najważniejsza jest maszyna do sorbetów. Jej działanie opiera się na systemie mieszania wraz z przekładnią magnetyczną. Każda z takich maszyn posiada 12 litrowy pojemnik do wykonywania deserów. Z tym, że jedne urządzenie ma 1 komorę, inne 2, a jeszcze inne aż 3 komory. Są one wykonane z przeźroczystego szkła i podświetlane. Granitory to idealne urządzenia, które dodatkowo pokazują swoją pracę. W trakcie kręcenia się napojów widać jak miesza się syrop z lodem i jak powstaje kolorowy sorbet. Jest to widoczne zarówno w dzień jak i w nocy, ponieważ pojemniki, w których jest mieszany deser, zamknięte są podświetlaną pokrywą.Do zrobienia pysznej granity potrzebny jest odpowiedni syrop i woda, w proporcjach 1 do 7.Wtedy można zrobić deser smaczny, który równocześnie będzie zachwycał swoim wyglądem. Posiadając maszynę z trzema komorami można odpowiednio mieszać smaki i kolory, przez co tworzy się ciekawe kompozycje.

Wszystko zależy od wyobraźni

Kolorowe syropy, sprzedawane w dużych pięciolitrowych butlach, to propozycje różnorodne. W hurtowniach można kupić syropy o smaku: jabłka, truskawki, maliny, jagody, mięty, limonki, kawy, coli. Każdy smak ma odpowiedni kolor: zielony, czerwony, fioletowy czy brązowy. Oczywiście tych kombinacji może być wiele, zarówno smakowych jak i kolorystycznych ale wszystko to wpływa na jakość i ogromne walory estetyczne takiego napoju.Maszyna do sorbetów to inaczej granitor, można przy pomocy tych maszyn tworzyć zarówno smaczne granity jak i pyszne mrożone sorbety. Wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności osoby obsługującej tego typu urządzenie.

Są też wersje małych maszyn

Na rynku, do mniejszych lokali można znaleźć granitory, które posiadają pojemniki o pojemności 5 litrów. Są również maszyny do produkcji sorbetów, które pomagają zrobić ten smaczny deser w domu. Do tego typu deserów można też dodać mleko i wtedy zrobią się mleczne desery mrożone lub nawet smaczne owocowe lody. Idealne dobranie, do swoich potrzeb, odpowiedniej maszyny pozwoli na kreatywne działanie w kwestii wykonywania smacznych deserów.