Skrzynki na piwo – jak przechowywać i przenosić alkohol?

Gorące lato powoli chyli się ku końcowi. Bynajmniej, nie oznacza to, że wieczorem nie pragniemy sięgnąć po butelkę dobrze schłodzonego piwa. Dlatego warto wiedzieć jak można piwo transportować i przechowywać. Wielu z nas w tym momencie poczuło się jakby ktoś nam zadał pytanie czy istniejemy. Jak przewieźć piwo? Przecież normalnie… Normalnie, czyli jak? Jak zawsze 🙂 A to nie znaczy, że nie można lepiej. Idealnym rozwiązaniem posiadającym same zalety są skrzynki na piwo.

Piwo i jego niepowtarzalny, wyjątkowy smak…

Piwo szybko traci swoją jakość i niepowtarzalne walory smakowe. Jest wrażliwe na oddziaływanie światła. Ze względu na zawarty gaz nie przepada za długim transportem pełnym podskoków i wybojów, o czym wiedzą znawcy i smakosze tego bursztynowego napoju. Piwo, po wielu wstrząsach i „szturchnięciach” określa się w branży mianem zmęczonego. Dlatego po długiej podróży napój powinien odpocząć przynajmniej jedną dobę. Nie jest również dobrym pomysłem położenie trunku luzem w bagażniku. Oprócz tego, że istnieje ryzyko potłuczenia szklanego opakowania lub pogięcia aluminiowej puszki, to jeszcze narażamy nasz nektar na dodatkowe razy. Ponadto, przenoszenie kilku piw luzem, bardzo łatwo może się skończyć potłuczeniem butelki i rozlanym napojem. Ten problem również rozwiążą skrzynki na butelki. Już nie będziemy musieli płakać nad rozlanym piwem.

Skrzynka do piwa – obowiązkowe wyposażenie piwosza

Szczęśliwie istnieje rozwiązanie tego problemu, którym są trwałe oraz wykonane z estetycznych materiałów skrzynki. Być może nie wszyscy się spotkali z coraz powszechniejszym zwyczajem zakupu drewnianych skrzynek z indywidualnym, ciekawie prezentującym się grawerem. Takie skrzynki na piwo mogą być samym w sobie trafionym pomysłem na prezent. Oczywiście, nikomu nie trzeba tłumaczyć, że drewniana skrzynka bez gazowanego, złocistego ładunku nie przysporzy radości obdarowanemu. Lecz piwo zniknie przed końcem uroczystości, a ciekawie wykonana skrzynka do piwa będzie jeszcze długo służyła właścicielowi przypominając o okazji, z której ją otrzymał.

Browary lokalne i butelki na piwo

Wraz z rozwojem lokalnych browarów rynek zapełnił się również butelkami na piwo o ciekawym wzornictwie i kształtach. W takiej sytuacji niezbędne stają się skrzynki na butelki, którymi wielokrotnie można przewozić napój ze sklepu do domu czy przechowywać w eksponowanym miejscu w domu, np. w kuchni. Ten trunek oczywiście smakuje najlepiej schłodzony do odpowiedniej temperatury. Lecz trudno się spodziewać, aby w naszej lodówce była odpowiednia ilość miejsca na wszystkie produkty spożywcze oraz sześć czy nawet dwanaście piw. Tymczasem eleganckie skrzyneczki mogą mieścić nasze buteleczki oczekując na swoją kolej do schłodzenia się ku uciesze naszego podniebienia.