Piekarnik elektryczny retro – najważniejsze informacje

Najczęściej o piekarniku myślimy tylko w kontekście jego funkcjonalności. Oczywiście jest to bardzo ważne, niemniej równie istotne jest to, żeby taki piekarnik ładnie się prezentował w kuchni. Dlatego też obecnie coraz bardziej popularne stają się piekarniki elektryczne w wersji retro. Jak dokładniej się one prezentują? Jak przedstawiają się ich zalety? Kiedy warto pomyśleć nad takim piekarnikiem?

Jak wyglądają piekarniki elektryczne retro?

Jak wygląda taki piekarnik elektryczny retro? Otóż przede wszystkim cechują go bardziej opływowe kształty. Tutaj nie mamy do czynienia z kanciastą bryłą, jaka często spotykana jest w zwykłych piekarnikach. Warto podkreślić, że piekarniki w wersji retro mają delikatnie zaokrąglone rogi.

Bardziej obły kształt to jednak oczywiście nie wszystko, co wyróżnia takie piekarniki. Warto bowiem wspomnieć tutaj jeszcze o retro kurkach oraz wszelkich siatkach i szybach oraz kratkach, które zawierają dawne ornamenty i wzory.

Jakie są zalety piekarników elektrycznych retro?

Przede wszystkim, naprawdę pięknie się one prezentują . Od razu wszystko w domu wygląda znacznie lepiej. Takie piekarniki mają w sobie nutkę ponadczasowej elegancji. Generalnie, kuchnia prezentuje się zarazem bardziej elegancko i przytulnie.

Na co jednak trzeba zwrócić uwagę podczas aranżowania takiego piekarnika w kuchni? Czy jest coś, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? Zdecydowanie tak. Otóż bowiem trzeba pamiętać o tym, że takie piekarniki muszą być kompatybilne z resztą wystroju. Dlatego przykładowo jeśli postawiliśmy na dekoracyjne kurki od gazu i miedzianą kartkę na gaz, to powinniśmy także pomyśleć o tym, żeby także kurki od kranu wykonać na podobną modłę.

Do jakich styli aranżacji wnętrz pasuje piekarnik elektryczny retro?

Na pewno doskonale się on sprawdzi oczywiście w stylu klasycznym. Tu warto szczególnie pomyśleć o piekarnikach utrzymanych w beżowej tonacji.

Takie piekarniki też pięknie się prezentują w stylu industrialnym. Co więcej, ładnie także wyglądają w stylu prowansalskim, starym angielskim oraz francuskim. Cześć takich piekarników przypominających kamionkę można także zastosować w przypadku stylu wiejskiego. Podsumowując, naprawdę doskonale się one sprawdzają w wielu kuchniach.

Piekarnik elektryczny retro dostępne są w ofercie Lofra.pl.