Jak wybrać opakowanie na ciasto?

Podczas przyjęć domowych, nigdy nie może zabraknąć jedzenia, tym też ciast. W związku z tym, w polskiej tradycji wychodzi się z założenia, że im więcej jedzenia na stole tym lepiej. Nie może dojść do sytuacji, że czegoś nagle zabraknie, ponieważ takie podejście powoduje, że po wyjściu gości, gospodarz zostaje z zapasem jedzenia.

Pudełka na słodycze na każdą okazję

Z takim przyzwyczajeniem nie sposób wygrać, każdy chce jak najlepiej ugościć zaproszone osoby. Zatem jeśli po zakończonym przyjęciu zostaje dużo jedzenia bądź ciast, najlepiej zapakować je swoim gościom w opakowania cukiernicze. Jednorazowe pudełka na ciasta są najlepszym rozwiązaniem, poza tym są tanie, wygodne i estetyczne, a więc spełniają wszystkie najważniejsze wymagania.

Kartonowe pudełka na ciasto

Pudełka cukiernicze mają wiele wiele zastosowań, choć najczęściej używane te wykonane z papieru lub tworzyw sztucznych. Jednorazowe pudełka na ciasto z papieru mają ograniczoną pojemność i jednocześnie nie są tak wytrzymałe jak te z tworzywa sztucznego. Ponad to niestety nie są szczelne, a więc długotrwałe przechowywanie w nich wyrobów cukierniczych grozi utratą ich świeżości.

Kartonowe opakowania cukiernicze są zwykle sprzedawane w arkuszach do samodzielnego złożenia. Wystarczy kilka ruchów i pudełko jest gotowe do wypełnienia go ciastem. Tu, w zależności od wymagań można wybrać pudełka klejone lub w arkuszach. Te pierwsze są już częściowo złożone, a dzięki zastosowaniu klejonych ścian są nieco bardziej wytrzymalsze. Poza tym bez problemu można je układać jeden na drugim, co jest bardzo przydatne przy pakowaniu dużych ilości. Natomiast opakowania sprzedawane w arkuszach zajmują odrobinę więcej czasu podczas składania, są także tańsze i mniej wytrzymałe od pudełek klejonych, ale nadal spełniają swoją funkcję.

Opakowania z tworzyw sztucznych

Zdecydowanie lepszym rozwiązanie są plastikowe pojemniki cukiernicze. Wyposażone są w mocne zatrzaski zamykające, dzięki czemu są znacznie szczelniejsze, a wiec zapobiegają utracie świeżości ciast i jednocześnie chronią przed ich zniekształceniem. Są dostępne w wielu rozmiarach, wiec bez problemu pomieszczą każdą ilość ciast.

Warto pamiętać, że do plastikowych opakowań z powodzeniem możemy zapakować gościom również sałatki lub porcję gorącego dania. Kartonowe opakowania absolutnie się do tego nie nadają. Zatem przy wyborze takich opakować należy głównie zwrócić uwagę na ich rozmiary oraz zatrzaski. Powinny być one mocne, by dobrze trzymały pokrywę, czyli zapewniały idealną szczelność.