O czym trzeba wiedzieć przechodząc na dietę sokową?

Kuracja sokowa to idealne rozwiązanie, by pozbyć się kilku zbędnych kilogramów oraz oczyścić organizm z toksyn. Z wyjątkiem warzyw oraz owoców nie przewiduje spożywania innych składników, co jest dla organizmu dużym wyzwaniem. Jak przeprowadzić dietę sokową, by w pełni wykorzystać jej zalety?

Tylko to co najlepsze – warzywa i owoce

Kuracja sokowa oparta jest na sokach warzywnych i owocowych. Soki owocowe warto spożywać na śniadanie oraz obiad, gdyż duża ilość fruktozy, którą posiadają owoce, musi zostać spalona przez organizm. Soki warzywne warto spożywać wieczorem, na kolację.

Kuracje sokową warto wspomóc pijąc wodę z cytryną oraz napary ziołowe. Pokrzywa, mięta czy koper włoski to zioła, które można wykorzystać do naparów lub wrzucić do soku.

Do przetworzenia warzyw oraz owoców warto używać wyciskarki wolnoobrotowej, która powoli miażdży warzywo lub owoc, dzięki temu nie dochodzi do nagrzania sprzętu oraz natlenienia, spienienia oraz późniejszego rozwarstwienia się soku. Im niższe obroty silnika, tym większa wartość soku.

Jak działa kuracja sokowa?

Kuracja sokowa jest dietą, w której nie ma tłuszczów oraz białka. Jest to duże wyzwanie dla organizmu, gdyż ilość dostarczanych kalorii bardzo często waha się w granicach 800 – 1000 kcal.

Osoby, które przechodzą na dietę sokową w pierwszych dniach mogą czuć się osłabione oraz rozdrażnione. Powszechny jest ból głowy, zaparcia czy złe samopoczucie. Dlatego kuracja sokowa nie jest dietą, która możne być przeprowadzana przez dłuższy czas.

Maksymalnie może trwać przez siedem dni. Bardzo popularne są diety weekendowe, które w szybkim czasie pozwalają na oczyszczenie organizmu. Dzięki kuracji sokowej można w krótkim czasie stracić kilka zbędnych kilogramów. Jednocześnie wspomóc pracę układu trawiennego, który ma czas, by odpocząć od wysoko przetworzonych oraz kalorycznych potraw, które na ogół spożywamy.

Bardzo ważne jest również odzyskanie witalności i dobrego samopoczucia, które przychodzi po oczyszczeniu organizmu. Jednocześnie poprawia się kondycja włosów, skóry oraz paznokci. Dzięki bombie witaminowej, jaka dostarczamy organizmowi wraz z dietą sokową, poprawia się ogólna kondycja organizmu.

Trzeba jednak pamiętać, że kuracja sokowa, jak każda dieta monotematyczna może być stosowana wyłącznie przez krótki czas. Tłuszcze oraz białka są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Sofra.com.pl.