Kuchenka retro – jaki sprzęt AGD do tradycyjnej kuchni?

Kuchnia w stylu klasycznym nigdy nie wychodzi z mody. Prezentuje się stylowo i efektownie mimo upływającego czasu, jest funkcjonalna oraz przytulna jednocześnie. Meblując kuchnię w stylu retro, nie można zapominać o detalach – liczy się nie tylko odpowiednia zabudowa, ale także dobór sprzętu w podobnej stylistyce. Jaka kuchenka retro będzie pasowała do kuchni w stylu tradycyjnym?

Zalety kuchni w stylu tradycyjnym

Zastanawiając się nad aranżacją wymarzonej kuchni, warto rozważyć styl retro. Nawiązania do minionej epoki to doskonały sposób na nadanie wnętrzu charakteru. Ten styl spodoba się zwłaszcza miłośnikom unikatowych mebli i dodatków, lubiącym nostalgiczne, klimatyczne wnętrza.
Kuchnia w stylu klasycznym ma wiele plusów. Przede wszystkim jest bardzo efektowna, kojarzy się z doskonałym wyczuciem smaku i ponadczasową elegancją. Nigdy nie traci uroku i jest zawsze w modzie. To inwestycja na lata – urządzona z dbałością o detal retro kuchnia, jest uniwersalna i ponadczasowa. Jej urządzenie nie stanowi już wielkiego wyzwania. Klasyczne meble kuchenne oferują nawet sieciówki, bez problemu można wykonać je również u stolarza. Co więcej, sklepy oferują obecnie także sprzęty AGD typu retro oraz dodatki typu vintage.

Kuchenka retro – jaki sprzęt AGD do klasycznej kuchni?

Jak dobrać sprzęt do retro kuchni? Jeszcze kilka lat temu było to spore wyzwanie. Sprzęty z drugiej ręki nie oferowały nowoczesnych funkcji, a te dostępne w sklepach prezentowały się zbyt nowocześnie, by miały pasować do retro kuchni. Dziś jednak producenci coraz częściej decydują się na wypuszczenie linii urządzeń stylizowanych na vintage.
Jednym z najważniejszych urządzeń w każdej kuchni jest kuchenka. Jaka kuchenka retro będzie pasowała do tradycyjnej kuchni? Idealnym wyborem będzie albo klasyczna kuchenka ze stylowymi pokrętłami i tradycyjnym miernikiem czasu, albo stylizowana na retro płyta gazowa oraz piekarnik. Wybór w sklepach jest dziś na tyle duży, że sprzęt AGD z łatwością można dopasować do kuchni estetyką, kolorystyką, ozdobnymi detalami, które nadadzą wnętrzu jeszcze bardziej oryginalnego i nostalgicznego charakteru.

Artykuł przygotowany we współpracy ze specjalistami z firmy Lofra