Co warto zjeść, będąc w Sandomierzu?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc jest to dobry czas, by powoli pomyśleć o wyjeździe z bliskimi. Wielu Polaków w tym roku postawi na klimatyczne miejscowości w Polsce. Sandomierz od lat przyciąga turystów kochających piękne widoki, klimatyczne uliczki i niezwykłe regionalne smaki. Dlaczego warto odwiedzić to miasto?

Wyjątkowe atrakcje

W Sandomierzu nie brakuje pięknych, wyjątkowych miejsc, które przyciągają turystów z całej Polski. Urokliwe kamienice, cudowny Stary Rynek, mnóstwo zabytków i terenów zielonych do rekreacji i wypoczynku sprawia, że na pewno w tym miejscu nikt nie będzie się nudził.

Warto wcześniej poczytać choć trochę o tym mieście, by nie przegapić żadnych atrakcji. Są osoby, które co roku w wakacje wracają do Sandomierza i za każdym razem odkrywają w nim coś nowego.

Niesamowita kuchnia regionalna

Dobra restauracja w Sandomierzu na pewno zaskoczy smakami i wyjątkowym wyglądem swoich potraw wielu smakoszy. Tym bardziej, że wielu dań nie znajdzie się w żadnym innym mieście Polski. Szczególnie dlatego, że są one stworzone na bazie lokalnych produktów.

Restauracja w Sandomierzu serwuje gościom wyśmienity schab po Sandomiersku, wykwintną zupę grzybową, pyszne pierogi z kaszą, schab faszerowany kapustą z grzybami, zraziki z sosem myśliwskim itp. Fani słodyczy również znajdą coś dla siebie. W każdej restauracji w centrum można bowiem zjeść doskonały puszysty sernik, słodki jabłecznik oraz lody podane na ciepłych, prażonych jabłkach. Zdecydowanie warto odwiedzić to miasto choćby tylko dla tych smaków.